lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Цветна бременност
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Съб Ное 07, 2009 2:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се сетих,явно много филми гледам,но точно тази цветната бременност,е обърквала и лекари.Объркват я с тумор.
Няма да крия,от д-р Хаус и Спешно отделение,бях видяла това,но това все пак са филми базирани на истински случаи.Колкото и да ми е чудно,и точно като Сиска и аз искам да възкликна,но все си мисля,че жената първа преди всички медицински изследвания,да усети че не е сама?! Ние за жалост не сме лекари,и няма как да знаем,но чак така ли може да се сбърка с туморно израстване?

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Съб Ное 07, 2009 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
magdalenas написа:
По темата, не разбрах какви са симптомите точно на една таква бременност... Ох, да не ми се случва, да нямам избор да оставям детето или не. Confused Нищо, че съм против аборти, а и въобще да забременея и непланувано де.

Самият цикъл е разкъсан,слабо протича и кръвта е с друг цвят-по бледа е.Винаги може да се разбере,ако си следим цикъла.

Чувала съм го това, чувала съм и че не е вярно... Пък и аз съм имала такива случаи да ми тече по-странно и се бях паникьосвала, пък... то - нищо.
Знае ли се знае ли се просто Rolling Eyes

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не винаги може да разберем и това са доказани случаи.... Wink
siska

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Емиииии добре, така да е. Rolling Eyes
estel

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз със сигурност няма да разбера.
Цикъла ми е нередовен.
Всеки път е различен-един път е светлорозова,един път е кафява кръвта,понякога е червена.
Не смятам да забременявам скоро и не се интересувам от признаците на бременост.
Така че ако белята стане ще се усетя като тръгна да раждам каквато съм си разсеяна. Razz

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 2:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И моя вече 2 месеца е както му кефне , а тъкмо се зарадвах че година и половина беше редовен ,но какво да се прави пак ще съм си така , а дано разбера като съм бремена.
plamak_

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2010 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам един въпрос , който е наясно да ми отговори , знаете ли дали тест отчита цветна бременност още от началото, както при нормалната бременност?
GiRL_In_FiRe

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2010 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

plamak_ написа:
Имам един въпрос , който е наясно да ми отговори , знаете ли дали тест отчита цветна бременност още от началото, както при нормалната бременност?

70-80% най-надежден е ехографа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veseli4ka

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2010 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

доколкото ми е известно тестовете за бременност не отчитат цветната бременност ... на мен ми се е случвало да имам всички признаци за бременност - нямах цикъл, напълнях и то най вече в коремната област, ядях като слон по всяко време и си мислех че съм бременна, но нямаше нищо такова.... майка ми е имала цветна бременност и с мен, и с брат ми ... каза че не е имала никакви признаци за бременност, но вътрешно е усещала че е бременна, имала е такова чувство и се е оказала права и в двата случая :) мисля че една бъдеща майка просто разбира че е бременна дори и без симптоми... една бивша съученичка имаше цветна бременност и разбра че е бременна в 4 месец след спонтанен аборт ... не съм била бременна и не мога да кажа от личен опит, но предполагам че при всеки е различно ... спорите как може една жена да не обърне внимание на цвета на менструалната кръв... ами ако жената работи от сутрин до вечер и е стресирана и тем подобни как би обърната внимание ... живота е толкова изнервен в момента че дори и бомба да падне, някои хора не биха забелязали...
Върнете се в началото
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2010 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вместо само да се притесняваш и чудиш,вместо да си гледаш признаците (които в повечето случаи са самовнушение),просто иди на лекар.Не отнема много време,а пък ще знаеш със сигурност.
veseli4ka

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2010 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това е така... отиди на преглед и ще разбереш :) аз примерно на всеки 3 месеца ходя на контролен преглед просто да се обедя че всичко ми е наред ... дори и да съм бременна и да нямам признаци за това, то ще разбера :)
Върнете се в началото
Evita1

МнениеПуснато на: Нед Ное 28, 2010 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цветната бременност първите 3-4 месеца може да не се разбере,но после все пак бебето рита...
И аз имам роднина и двете и деца са плод на цветна бременност.Лошото е,че като не е знаела че е бременна се е тъпкала с лекарства за повръщане,за кръста че я боли...децата не са много добре...
Все пак и една бременност иска потдържане.Иска се да се пие фолиева киселина,витамини,да се спрат цигарите,алкохола,да не се притиска корема и т.н.А когато бременността е цветна и жената не подозира си я кара както преди,което много може да навреди на плода.
Аз лично карах бременност без никакви симптоми освен спирането на менструацията,не съм повръщала и т.н.неразположения.И въпреки това знаех,че съм бременна защото детето ми е планирано.
Иска се малко повече отговорност от страна на жените и да знаят,че и през критическата и по време на менструация и без липсата и жената може да забременее.Имам позната която казва"Аз кърмя значи няма да забременея"-Да ама не,може и още как.
Жена която не е раждала може да се заблуди от една цветна бременност,но жена която е минала по тоя път малко ме съмнява...много нагласена работа ми се вижда. Smile
Aliss

МнениеПуснато на: Нед Апр 28, 2013 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,много бих искала да разбера какво точно се случва с мен ?! Sad Закасня ми с 10 дена,трябване да ми дойде на 18-ти,а ми дойде днес.Имам съмнения за цветна бременост - кръвта ми е много чиста не тече както обикновено правих 2 теста но няма нищо.Просто незнам какво да ми мисля ви какво ще кажете по този въпрос ? Благодаря ! Wink [/i]
Върнете се в началото
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Нед Апр 28, 2013 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре иди на гинеколог. Така ще отхвърлиш или затвърдиш всички съмнения.

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamak_

МнениеПуснато на: Нед Апр 28, 2013 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш възможността пусни кръвен тест, той е най сигурен , но е около 20лв,другият вариант е на лекар.Защото може да е и от промяната на сезоните.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети