lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Има ли детско страдание днес ?
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ZLATOO

МнениеПуснато на: Пет Май 10, 2013 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има глезени деца, но и сериозно мислещи.Все повече се убеждавам - колкото повече ти пука, толкова повече страдаш. И при децата е така. А сега каква е причината - безотговорни родители, учители, лоши взаимоотношения с околните, липса на приятели, ... причини много, а последствията от тях - ранени и нещастни деца. Винаги каквото и да става, децата са най-потърпевши, вероятно причината за това е крехката им възраст, от което се подразбира и лесната им ранимост. Затова, нека внимаваме повече с децата си, но не прекалено, за да не ги разглезим, което ще е грешка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
blackrose

МнениеПуснато на: Съб Май 11, 2013 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускам един мой стих по темата за детското страдание.

Невидимо дете 1
"Дом майка и дете"... дечица в дрешки сини
играят в двора - пъстър пролетен букет!
И уж е всичко, като в детската градина,
а ето никой не ги взима в пет.

От цяла седмица немирното Ане
е най-послушното дете;
ах, обещаха й, ако послушна стане,
един вълшебник майка й да доведе.

До портата тя цял час вече
с ококорени очи минувачите следи,
но нейната майка и таз вечер
няма да я вземе, като по-преди.

Невидимо дете - забравено от всички,
отчаяно търси обич и закрила.
Толкова болка има в неговите очички.
И мъничка надежда се е спотаила.

Защо никой не вижда неговите сълзи
и не знае за неговите мечти?!
Невидимо дете, защо не виждат, колко те боли?
Защо толкова самотно си ти?

"Само изглежда, че всичко в живота се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченцa от душата."
Ошо

Последната промяна е направена от blackrose на Сря Юни 12, 2013 8:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
stefka 56

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Май 11, 2013 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Розичке , ти ме разби с този стих и продължението.
Мислех че спомените от миналото са избледнели но се оказа че не е така.Преди 37год ми се наложи да живея в такъв дом за 1 1/2 месеца и се нагледах на какво ли не.Тогава бях потресена. Мислех че след толкова години вече съм забравила но ти ме върна във времето когато бях на 20г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мари

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stefka 56 написа:
Розичке , ти ме разби с този стих и продължението.
Мислех че спомените от миналото са избледнели но се оказа че не е така.Преди 37год ми се наложи да живея в такъв дом за 1 1/2 месеца и се нагледах на какво ли не.Тогава бях потресена. Мислех че след толкова години вече съм забравила но ти ме върна във времето когато бях на 20г.

stefka 56 какво си видяла?
Върнете се в началото
Саняя

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stefka 56 написа:
Саняя написа:
stefka 56 написа:
Саня имаш ли представа кои деца просят и защо го правят?
Имам представа,това са повече деца от ромски произход.Това че са ромчета прави ли ги достойни за просене? Хората изпитват пренебрежение към тях заради произхода им.Те не са виновни че просят.Виновни сме всички ние че
търпим да се тормозят така.

Саня едва сега прочетох отговора ти.
Явно не си наясно с бизнеса-просия , затова изпитваш съжаление към ромските деца.Да предимно те просят-изглеждат голи,мръсни , гладни но не е съвсем така.Те не са виновни , права си.Виновни са родителите и близките им които се издържат на техен гръб.Като порастнат те прехвълят издръжката в/у техните деца и така до безкрай-лесен и доходен бизнес-без много труд.
Знаеш ли колко деца се събират всеки ден по улиците-безпризорни, скитащи и просещи.Водят се в приют където са настанени поне за 3 месеца с осигурена храна,баня,чисти легла,занимални.Социалните опитват и невъзможното да ги приобщят към елементарни неща.Те обаче бягат отново на улицата защото там имат повече.
Не могат да се примирят че за да получиш закуска,обяд,вечеря,баня,телевизия трябва поне за си оправиш леглото,да се измиеш ,да си изпереш нещо.
Има и изключения разбира се.Някои влизат в релси но са малцинство.
На спирката на която сменям автобус за работа има винаги просещи деца.Викат-Лельо дай нещо да си купим ядене.Когато им предложа да им купя закуски от будката на спирката -обръщат палачинката.Ама ти дай пари пък ние ще си купим.Защо?
Саня , пренебрежението не е заради произхода а заради начина на живот.
Работата ми е свързана донякъде и с такъв приют и ако започна п
одробно да ти разказвам ще се хванеш за главата. Shocked
Възможно е да си права.Но питаш ли се дали са щастливи? Нима и те не искат живот като другите деца?
Върнете се в началото
stefka 56

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мари , много неща съм видяла и тогава за моите 20 г. си беше шок който се е запечатал в ума ми.
Когато се родиха децата ми/близнаци/бяха недоносени -род. в 5-ия ден на 8-ми месец с тегло 2 и 2.300кг. Закараха ни в дом за недоносени деца докато направят поне 3кг за да ни изпишат. На онези години отделението за нед. деца се помещаваше заедно в една бивша дет. градина с отделение за изоставени деца до 3-4г ,с отд. за деца -родени с малформации и отделение за родилки/които се криеха че са бременни и изоставяха децата след като родят/.
Тъй като нашите деца ги даваха за по 10-ина минути на 3часа имахме много време на бездействие и ходехме да се грижим за изоставените деца.Там съм прибирала измъкнали се деца на двора боси в снега преди Нова година.Когато им се карах че са посинели от студ и какво правят на оградата на двора ми отговаряха че не им е студено и МАМА щяла да мине от там.
Когато влезехме в стаята им за игра се втурваха и се катереха по нас като маймунчета с думите - "За мен ли дойде?.
В отделението за деца с малформации беше забранено да се влиза и вечно беше заключено но един ден бяха забравили да заключат и пусто любопитство ни накара няколко майки да се промъкнем -това което видяхме ни хвърли в ужас. Набараха ни и ни изгониха.Но това което видяхме не се забравя цял живот.
За този 1 и 1/2 - 2 месеца когато бях на 20год.видях неща които някои не са виждали през целия си живот.
Затова се разстроих от стихчето на Розичка.
Ако съм обременила някои с писанията си -ИЗВИНЯВАЙТЕ! Embarassed
Върнете се в началото
stefka 56

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Саня , не са щастливи.
Всички деца независимо какви са са родени от майка и заслужават да бъдат радостни и щастливи.Просто днешният живот и възпитанието ги учи да са такива каквито са.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети